All League Fixtures and Results

premier division

  • October 20, 2018

  • Premier sides survive Cup spares as only 3 sides to go out on Saturday fall in all Premier clashes.

    Holders Falmouth Town battle back to progress in the Walter C Parson Cup.

    Plymouth Argyle Win Derby at Tavistock but Sticker knocked out by West side Mousehole.

    CLICK HERE FOR A PDF VERSION OF THE LEAGUE DIRECTORY

     

View all Premier Divsion news

Match Fixtures 1

Tuesday 23rd of October 2018
Sticker v Camelford
Newquay v Torpoint Athletic
Ivybridge Town v Helston Athletic
Callington Town v Plymouth Argyle
Wednesday 24th of October 2018
Bodmin Town v Falmouth Town
Friday 26th of October 2018
Camelford v Newquay
Elburton Villa v Saltash United
Sticker v Plymouth Argyle
Saturday 27th of October 2018
Torpoint Athletic v Launceston
Tavistock v Ivybridge Town
St Austell v Exmouth Town
Godolphin Atlantic v Callington Town
Cullompton Rangers v Falmouth Town
Bodmin Town v Millbrook
Tuesday 30th of October 2018
Torpoint Athletic v Elburton Villa
Sticker v Newquay
Camelford v Callington Town
Millbrook v Tavistock

Match Results

Wednesday 17th of October 2018
Saltash United 2 - 0 Exmouth Town
Tuesday 16th of October 2018
Callington Town 0 - 1 Bodmin Town
Newquay 2 - 2 Falmouth Town
Torpoint Athletic 6 - 0 Sticker
Saturday 13th of October 2018
Camelford 1 - 2 Millbrook
Godolphin Atlantic 1 - 3 Cullompton Rangers
Helston Athletic 0 - 0 Callington Town
Plymouth Argyle 9 - 0 Sticker

Division 1 East

  • October 22, 2018

  • Crediton United climb four places with Monday Night Win over Alphington.

    Walter C Parson Cup Victories for Brixham, Elmore, Ilfracombe Town & Sidmouth Town.

    St Martins lose after marathon penalty shoot-out at Cullompton Rangers.

    In the league Stoke Gabriel close the gap with Win over Appledore.

View all Division 1 east news

Match Fixtures 1

Wednesday 24th of October 2018
Sidmouth Town v Honiton Town
Friday 26th of October 2018
Newton Abbot Spurs v Waldon Athletic
Saturday 27th of October 2018
Stoke Gabriel v Sidmouth Town
Teignmouth v Brixham AFC
St Martins v Torridgeside
Honiton Town v Elmore FC
Bovey Tracey v Budleigh Salterton
Appledore v Crediton United
Alphington v Liverton United
University of Exeter v Axminster Town
Tuesday 30th of October 2018
Axminster Town v Waldon Athletic
Newton Abbot Spurs v Crediton United
Wednesday 31st of October 2018
Bovey Tracey v Teignmouth
Elmore FC v Alphington

Match Results

Monday 22nd of October 2018
Crediton United 2 - 1 Alphington
Saturday 20th of October 2018
Alphington 3 - 2 University of Exeter
Budleigh Salterton 1 - 4 Honiton Town
Liverton United 0 - 5 Newton Abbot Spurs
Stoke Gabriel 3 - 0 Appledore
Wednesday 17th of October 2018
Bovey Tracey 2 - 2 Honiton Town
Budleigh Salterton 3 - 1 Liverton United
Tuesday 16th of October 2018
Axminster Town 3 - 1 Crediton United
Ilfracombe Town 0 - 1 Torridgeside
Newton Abbot Spurs 2 - 0 Alphington

Division 1 West

  • October 20, 2018

  • Walter C Parson last 16 places for Dobwalls & Liskeard Athletic.

    In the league Top two of Wadebridge & Porthleven both Win at Home and Marjon Win Away.

    Mousehole through in the Walter C Parson Cup after Win at Premier side Sticker.

     

View all Division 1 west news

Match Fixtures 1

Tuesday 23rd of October 2018
Liskeard Athletic v Bude Town
Plymouth Marjon v Plymstock United
Saturday 27th of October 2018
Dobwalls v Mousehole
Holsworthy v Wadebridge Town
Liskeard Athletic v St.Blazey
Ludgvan v Bude Town
Penzance v Bere Alston United
Porthleven v Plymouth Marjon
St Dennis v Plymstock United

Match Results

Saturday 20th of October 2018
Bude Town 1 - 2 Plymouth Marjon
Porthleven 3 - 2 Plymstock United
Wadebridge Town 2 - 0 Penzance
Wednesday 17th of October 2018
Penzance 3 - 2 Wendron United
St.Blazey 1 - 1 Dobwalls
Tuesday 16th of October 2018
Wadebridge Town 1 - 4 St Dennis

 

Website by Devon Web Design Function28