Devon Premier Cup

Holders :  Appledore AFC

2nd Round : Saturday 8th October
Alphington   1-2   St Martins

Appledore   3-1   Totnes & Dartington

Axminster Town   2-0   Plymouth Marjon

Barnstaple FC   0-2   Vospers Oak Villa

Braunton   2-0   Newton Abbot Spurs

Crediton United   3-1   Feniton

Fremington   1-6   Stoke Gabriel

Galmpton United   1-1   Roborough (Galmpton Won on Penalties)

Holsworthy   2-2   Elburton Villa (Elburton Won on Penalties)

Liverton United   3-1   Ivybridge Town Res

Millbridge   1-7   Bovey Tracey

Newton St Cyres   0-5   Plymstock United

North Molton   0-1   Exwick Villa

Shamwickshire   4-1   Teignmouth

Sidmouth Town   2-4   Budleigh Salterton

Torridgeside   1-4   Newtown

University of Exeter   4-1   Kingskerswell & Chelston

Waldon Athletic   2-0   Brixham

3rd Round : Saturday 5th November
Ashburton   3-3   Crediton United (Crediton Won on Penalties)

Axminster Town   W/O   Waldon Athletic (Waldon Removed from Cup)

Bovey Tracey   6-0   Bideford Reserves

Braunton   5-1   Budleigh Salterton

Galmpton United   6-0   Upton Athletic

Liverton United   5-1   Loddiswell

Mount Gould   4-2   Appledore

Plymstock United   4-6   University of Exeter

Shamwickshire   1-3   Exwick Villa

Stoke Gabriel   5-0   St Martins

Vospers Oak Villa   1-2   Elburton Villa

4th Round : Saturday 3rd December
Axminster Town   1-3   Newtown

Bovey Tracey   3-4   Braunton

Crediton United   4-1   Galmpton United

Exwick Villa   0-1   The Windmill

Liverton United   2-3   Elmore

Stoke Gabriel   4-1   Ilfracombe Town

University of Exeter   4-2   Elburton Villa

Quarter Finals : Saturday 11th February
Crediton United   3-1   Braunton

The Windmill   3-1   Stoke Gabriel

University of Exeter   5-1   Elmore

Semi Finals : Wednesdays 8th & 15th March
Crediton United   v   University of Exeter (15th March At Cullompton Rangers AFC)
Final : Thursday 4th May
Crediton United / University of Exeter   v    East Allington / The Windmill

Website by Devon Web Design Function28