FIXTURES & RESULTS

IN DATE ORDER FOR TIES IN VARIOUS COMPETITIONS SWP CLUBS ENTER:

 

Tuesday 16th October

FA Vase 1st Round Proper Replay :  

Holyport   0-3   Ivybridge Town

Friday 19th October

Walter C Parson Funeral Director Cup 2nd Round : 

Falmouth Town   3-2   Helston Athletic

Sticker   0-4   Mousehole

Tavistock   1-3   Plymouth Argyle

Saturday 20th October

Walter C Parson Funeral Director Cup 2nd Round : 

Bere Alston United   1-8   Saltash United

Bovey Tracey   2-4   Launceston

Cullompton Rangers   2-2   St Martins (Cullompton Won on Penalties)

Elburton Villa   4-2   Torpoint Athletic

Elmore   4-0   Torridgeside

Godolphin Atlantic   2-6   St Austell

Holsworthy   1-5   Brixham

Ilfracombe Town   1-0   Teignmouth

Ivybridge Town   4-0   Camelford

Liskeard Athletic   5-2   St Dennis

Sidmouth Town   4-2   Axminster Town

Waldon Athletic   1-4   Bodmin Town

Wendron United   0-1   Dobwalls

Saturday 3rd November

FA Vase 2nd Round Proper: 3pm

Bodmin Town   v   Alresford Town

Cheddar   v   St Austell

Exmouth Town   v   Cadbury Heath

Hamworthy United   v   Falmouth Town

Ivybridge Town   v   Saltash United

Willand Rovers   v   Tavistock

Devon Premier Cup 2nd Round : 2pm

Braunton   v   Stoke Gabriel

Crediton United   v   Bovey Tracey

Elmore   v   Teignmouth

Feniton   v   Budleigh Salterton

Holsworthy   v   Sidmouth Town

Mount Gould   v   Plymstock United

St Martins   v   Plymouth Marjon

Torridgeside   v   Witheridge

University of Exeter   v   Buckland Ath Reserves

Saturday 10th November

Walter C Parson Cup 3rd Round: 2.30pm

Ilfracombe Town   v   Elburton Villa

Cornwall Senior Cup 2nd Round : 2pm

Bodmin Town   v   Dobwalls

Falmouth Town   v   St Dennis

Launceston   v   Sticker

Mousehole   v   Helston Athletic

Newquay   v   Camelford

Pendeen   v   Wadebridge Town

Perranporth   v   Liskeard Athletic

Porthleven   v   Callington Town

RNAS Culdrose   v   Saltash United

St Just   v   St Austell

Wendron United   v   Bude Town

Saturday 17th November

Walter C Parson Cup 3rd Round: 2pm

Mousehole   v   Plymouth Argyle

Wednesday 21st November

Walter C Parson Cup 3rd Round: 7.30pm

Elmore   v   Saltash United

St Austell   v   Bodmin Town

Saturday 24th November

Walter C Parson Cup 3rd Round: 2.30pm

Falmouth Town   v   Brixham

Tuesday 27th November

Walter C Parson Cup 3rd Round: 7.30pm

Cullompton Rangers   v   Sidmouth Town

Liskeard Athletic   v   Ivybridge Town

Saturday 1st December

FA Vase 3rd Round: 3pm

Draw due November 5th

Devon Premier Cup 3rd Round: 2pm

Draw awaited

Cornwall Charity Cup 1st Round: 2pm

Bude Town   v   Illogan RBL

Dobwalls   v   Porthleven

Penryn Athletic   v   St Blazey

Penzance   v   Mousehole

Perranporth   v   Liskeard Athletic

Polperro   v   Ludgvan

Wadebridge Town   v   St Dennis

Wendron United   v   St Agnes

Saturday 8th December

Walter C Parson Cup 3rd Round: 2pm

Launceston   v   Dobwalls

Tuesday 11th December

Devon St Lukes Bowl Quarter Final: 7.30pm

Cullompton Rangers   v   Barnstaple Town

 

Website by Devon Web Design Function28